Sırt ve Omuzlara Lazer Epilasyon

Çocuk Hastalıkları

 Sırt ve Omuz Bölgesi İçin Lazer Epilasyon;
Sırt ve Omuz lazer epilasyonu erkekler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Sırt kılları bazen çok yoğun ve rahatsız edici olabilir. Genetik kökenli bu sırt kılları için en iyi çözüm lazer epilasyondur. 
Bilindiği gibi sırt epilasyonu için klasik yöntemleri uygulamak zordur. Ağda ve epilatörler çok can yakıcı olabilir. Tüy dökücüler sırt kılları için geçici çözümdür. Ayrıca sırt ve Omuz kıllarının kökleri derin ve kalındır. Sırt ve Omuz kıllarını koparırken deri hasar görebilir. Tüm bu nedenlerle sırt kıllarından rahatsız olanlar için lazer epilasyon iyi bir çözümdür. 

Lazer epilasyon sırt uygulaması ortalama 6 seans yapılır. Seans aralıkları yaklaşık iki aydır. Seans aralarında başka yöntemler kullanılmamalıdır. Zaman içinde kıllarda azalma ve seyrelme gözlenir. Lazer sırt bölgesinde tedavi edici amaçlarlarda kullanılmaktadır. Özellikle sırt kılı batıkları olanlar için lazer epilasyon iyi bir çözümdür. Sırt ve Omuz kılları köklerinin iltihaplarında da azalma gözlenir. 

Sırt ve Omuz kılları seans öncesi kısaltılır. Sırt ve Omuz bölgesi tek tek lazer ile taranır. İşlem sırasında sanılanın aksine ciddi bir rahatsızlık duyulmaz. Kılların bir ay içinde dökülmesi beklenmelidir.