Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyon

Çocuk Hastalıkları

 Göğüs Bölgesi Lazer Epilasyon Uygulaması;

Göğüs kılları ergenlikle beliren kıllardır. Genetik bu kılların çıkmasında ön hazırlayıcıdır. Bazı ırklarda bu bölgede erkek ve kadında kıl yoktur. Olsa da az miktardadır. Bizim gibi Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinde erkeklerde göğüs kılları sıklıkla görülür.

Göğüs kılları için klasik yöntemleri uygulamak zordur. Ağda, epilatör gibi yöntemler ağrılıdır. Cilde zarar verebilirler. Bunun yerine günümüzde en çok uygulanan epilasyon yöntemi lazer epilasyondur. Lazer epilasyon bu geniş alana kolayca uygulanabilir. Sonuçları çok iyidir. Genelde göğüs lazer epilasyonu altı seans uygulanır. Seans aralıkları ise 2-2,5 aydır.

İşlem öncesi traş makineleri ile göğüs kılları kısaltılır. Tek tek lazer atışları ile tüm alan taranır. Kıl köklerinin etkilendiği lazer seansı esnasında net olarak gözlenir. Göğüs lazer epilasyon uygulamasından sonra kıllar bir ay içinde dökülür.

Bu bölgede en iyi sonuç lazer epilasyon ile alınabilir. Erkekler bazen göğüs kıllarını inceltmek ve seyreltmek istemektedir. Beklenenden daha az seans uygulanarak bu yapılabilir. Göğüs lazer epilasyon seansları klasik yöntemlerle kıyas götürmeyecek derecede ağrısızdır.